O nie do końca normalnym foto...
środa, 08 grudnia 2010

knorrPrzygotowania do Świąt zaczne już pod koniec następnego tygodnia, choć nie wiem czy już dzisiaj nie wyjąć choinki i ją ubrać. Proszę się nie śmiać - w zeszłym roku była przyodziana 01.XII ! Zastanawiam się tylko ile jeszcze bombek mam na stanie, bo ostatniej zimy kilka poległo :) Zrobi się też kilka papierowokolorowych łańcuszków i najważniejsze: gwiazdę złotkosrebrną - niestety, ta też w 2009 ucierpiała.

Kolejnym etapem lecę z przygotowaniem świątecznych potraw. Według wszelkich zasad powinno być ich dwanaście, ale że jestem sam, więc ciacham ilość na pół. Sprawdziłem już przepisy w internecie i wybieram: bigos, barszcz czerwony z uszkami, pierogi z mięsem, śledzie w cebulce, sałatkę ze śledzi z kukurydzą i sałatkę warzywną z jajkiem. Dominuje śledź ;) Lista zakupów zrobiona, przepisy wydrukowane. Najbardziej nie mogę doczekać się bigosu, którego uwielbiam :D

I zostały prezenty. Z tymi nie chcę czekać na ostatni moment, bo wiadomo co się dzieje w sklepach tuż przed. Na szczęście mam sprecyzowane zamówienia, więc i w gusta trafię. Może nie do końca będą to niespodzianki, ale wierzę w to, że jak ja nie chce kolejnej pary kapci, tak i tak samo ten nie chce co zostanie obdarowany :) Tu w większości zdam się na znany portal aukcyjny.

Jeszcze zadbać o atmosferę... Wyjeżdżam na Mazury, bo tam najlepiej poczuć ten klimat. Jest pełno śniegu, blisko las, a niebo gwieździste... Nie trudno będzie dostrzec tą pierwszą "lampkę na niebie". Poza tym cholernie zimno i wszędzie daleko, a wtedy, w ciepłym domu jeszcze jakby przyjemniej. Potem tylko Mikołaj, za którego pewnie ja się przebiorę za względu na podobne gabaryty, odśpiewanie pryznajmniej "Cicha noc", ewenualnie odsłuchanie "Last Christmass" Wham'u i przede wszystkim podzielenie się opłatkiem... Życzenia w standardzie: Zdrowia, szczęścia, pomyślności...

Next level to ogólne kulturalne obżarstwo "pod telewizor", koniecznie z Kevinem na Polsacie. Przy okazji oglądanie prezentów i chwalenie jaki to wspaniały był Mikołaj w tym roku.. Po obiadokolacji imprezę przeniosę do łóżka, gdzie pewnie zasnę przy kolejnym odgrzewanym megahicie typu "Akademia Policyna 3" ;)

I tak przez kolejne dwa dni... Dzień czwarty to niechybny bilans zysków i strat, ale to już sami wiecie :))

 

A jaki jest Wasz "Sposób na święta" ? Podzielcie się  w komentarzach, albo lepiej, wrzućcie go także na http://www.swieta.knorr.pl  , gdzie będziecie mogli powalczyć o fajne nagrody. Zróbcie sobie fajny prezent ! :)


Sponsorzy:
Reklama na blogach - Blogvertising.pl
Reklama na blogach
Blogvertising.pl


STATYSTYKI:

Są tu site statistics osoby