O nie do końca normalnym foto...
środa, 20 sierpnia 2008

Nie ma chyba bardziej, pozytywnie "zakręconej' osoby jaką znam niż Włodek Dembowski - organizator WTE (Warszawskiej Turystyki Ekstremalnej) na którą, jak wiecie, często podążam ;)

Dziś z okazji X akcji GtWb "Człowiek z liściem na głowie... (typy i typki, osobliwe osobistości - z szacunkiem!)" chciałbym przybliżyc Wam tą postac, bo świetnie tu pasuje :)

paprodziad

Włodka vel Kapitana Włodygę czy Paprodziada poznałem na jednej z wycieczek WTE na którą zapisałem się tu. W odpowiedzi na komentarz otrzymalem mail o treści "Tu kapitan Włodyga. Oficjalnie zapraszam nie do końca normalnego Roberta na wyprawę." :)

Wkrótce poczułem, że nie są to zwykłe, "turystyczne" wyprawy... bo WTE to niekonwencjonalny sposób na spędzanie wolnego czasu i nietypowe poznawanie miasta. Jest jakby oparte na bizantyjsko-epickiej tradycji lirycznej włóczęgi.

Wycieczki są zazwyczaj jednodniowe, ale czasem zdażają się i kilkudniowe eskapady podczas których przemierzane są mało znane rejony i miejsca w Warszawie, ale i nie tylko bo mamy "specjalne edycje" np: Wszechpolska Turystyke Ekstremalna w Krakowie ;) Zwiedzamy forty, bunkry, opuszczone fabryki, tunele, torowiska, cmentarze, dzikie parki, działki, góry śmieciowe, piwnice, strychy do których czasami wstęp jest stanowczo zabroniony :) Podczas takich wypraw przenosimy się do innego, "bajkowego świata" , w którym panuje nastrój z książek Tyrmanda, Grzesiuka, Białoszewskiego, czy też filmu „Stalker”. Wycieczki mają poetycko-pankrokowo-partyzancko-anarchistyczno-kabaretowy charakter co pozwala oderwać się od szarej rzeczywistości, przeżyć swoiste katarsis i poczuć się naprawdę wolnym.

Co bardzo ważne: w WTE mogą wziąć udział wszyscy śmiałkowie niezależnie od wieku, pochodzenia, wykonywanego zawodu czy poglądów religijno-politycznych. Jeśli jesteś gotów do przystąpienia w nasze szeregi to od razu uprzedzam: chodzimy po błocie, w strugach deszczu... nie zważając na komfort podroży. Nie martwi nas to. Przeciwnie uśmiech towarzyszy nam non-stop ;) To za sprawą  nie tylko Włodka, ale innych towarzyszy "niedoli", których Włodek ma jakiś dziwny dar skupiac wokół siebie :)

Spacery kończą się biesiadnymi ogniskami w nadzwyczajnych miejscach, podczas których można podzielić się wrażeniami, pośpiewać czy zjeść  ;)))

Pisząc jednak dalej o człowieku z liściem na głowie ...

Zauważyłem, że kocha moje miasto jak nikt inny, że zna tyle "tajemniczych miejsc, opowiadając przy tym pasjonujące, niesamowite historie, że ja, rodowity przecież warszawiak, mółbym się przy nim schowac :) No a najfajniejsze jest to, że chce dzielic się z każdym tą wiedzą ! Najdziwniejsze jest jednak to, że na każdym spotkaniu jest cudacznie przebrany... Raz jest to grube futroo po starszej pani, innym razem  żółty, postrzępiony "garnitur" w czerwone kropki, a dodatkiem jest np: połamana parasolka czy plastykowy "miecz" ... ;)

Jako, że jest skromną osobą i nie lubi się przechwalac, dopiero po jakimś czasie dowiedziałem się, że Paprodziad to nie tylko WTE, ale także założyciel i wokalista zespołu "Łąki Łan" , gdzie przebrany za owada z polnej łąki daje niezły "czad" na scenach po całej Polsce. Jakby było jeszcze tego mało to jest także współtwórcą filmów o WTE kręconych... komórką ! :) I trzeba przyznac, że równie świetnie mu to wychodzi, bo wraz z Cezarym Ciszewskim ("Wolność jest darem Boga" - Srebrny Lajkonik na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie w 2007 roku.) na ostatnim festiwalu filmowym "Dwie strony" w Kazimierzu nad Wisłą otrzymał jakże prestiżową nagrodę -  "Złotego Cebularza"  ;)

miastowkomie

Wraz z Włodkiem zapraszamy już 22 sierpnia (piątek) w Warszawie, w dawnej wytwórni wódek "Koneser" na finał Pierwszego Festiwalu "Miasta w Komie".

Będzie można zobaczyc największą kolekcję filmów wykonanych telefonem komórkowym w Polsce -  zrealizowanych na potrzeby ruchu filmowego "Miasta w Komie" przez ostatnie dwa lata. Zostaną poddane ocenie jury i internautów. Dodatkową atrakcją będą filmy z festiwali komórkowych z Japonii, Brazylii i Francji :)

Po więcej informacji piszcie na adres miastawkomie@gmail.com

Wszyscy jesteśmy zakręceni, ale najważniejsze by ...

betrue

Ha ! :)

 
1 , 2 , 3 , 4

Sponsorzy:
Reklama na blogach - Blogvertising.pl
Reklama na blogach
Blogvertising.pl


STATYSTYKI:

Są tu site statistics osoby